پرسش و پاسخ

Real time web analytics, Heat map tracking

پاسخ به ســوالات متــداول شـما

آی‌سیما تلاش کرده است که شرح و توضیحات تمامی سرویس های خود را ساده ترین شکل ممکن برای مشترکین و کاربران خود بیان و ارایه نماید. اما ممکن است برخی از مشتریان و کاربران ما بنا بر دلایلی متعددی در برخی از بخش ها و قسمت ها، پرسش و یا ابهاماتی داشته باشند که سعی شده است در این بخش به مهمترین و پرتکرارترین آنها پاسخ داده شود تا علاوه بر صرفه جویی در زمان شما و تیم فنی ما، کارایی و عملکرد سرویس ها نیز توسط شما بررسی شوند. در نهایت ممکن است برخی از پرسش ها و ابهامات شما عزیزان در این بخش بیان نشده باشد که خواهشمند است با مطالعه دقیق همه موارد و در صورت عدم یافتن پاسخ مناسب، با ما از طریق فرم تماس، شماره خط ویژه ما به شماره 1535 و یا ایمیل info@iseema.ir در ارتباط باشید.
آی‌پی‌تی‌وی چیست؟
آی‌پی‌تی‌وی IPTV، امکان جدیدی ست که با استفاده از پروتکل اینترنت و زیرساخت مخابراتی، مجموعه‌ی وسیعی از رسانه‌ها و سرگرمی‌ها را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. کاربران می‌توانند با ابزارهای مختلف نظیر تلویزیون‌های معمولی، تلویزیون‌های هوشمند، موبایل، تبلت و کامپیوتر شخصی، این رسانه را دریافت کنند.
دستگاه STB چیست و چگونه می‌توان آن را تهیه کرد؟

دستگاه گیرنده سامانه آی‌پی‌تی‌وی (IPTV STB) با اتصال به دستگاه تلویزیون شما، خدمات آی‌سیما را به سهولت در دسترس شما قرار می‌دهد. این دستگاه با مودم ADSL کار می‌کند و تجهیزات دیگری مثل دسته‌بازی و کی‌برد از راه درگاه یو‌اس‌بی به آن متصل می‌شود.

برای برقراری خدمات آی‌سیما چه ملزوماتی نیاز است؟
روش اول:
1- خریداری سرویس دی‌اس‌ال (DSL) از از یکی از شرکت‌های ارائه خدمات اینترنت همکار آی‌سیما
2- خریداری مودم ای‌دی‌اس‌ال (ADSL Modem) بر اساس نیاز مشترکین (برای استفاده از سرویس بند قبل)
3- خریداری دستگاه STB یا تهیه نرم‌افزار ویندوزی آی‌سیما
4- ثبت نام سرویس آی‌سیما - راهنمایی از طریق تماس با تلفن 1535
5- پرداخت هزینه اشتراک ماهانه خدمات آی‌سیما

روش دوم:
1- دانلود رایگان اپلیکیشن موبایلی آی‌سیما از همین وبسایت یا وبسایت کافه بازار
2- ثبت نام سرویس آی‌سیما - راهنمایی از طریق تماس با تلفن 1535
3- پرداخت هزینه اشتراک ماهانه خدمات آی‌سیما
تفاوت دستگاه آی‌پی‌تی‌وی با گیرنده دیجیتال

ست‌تاپ‌باکسِ (set-top box) آی‌پی‌تی‌وی (IPTV STB) با ست‌تاپ‌باکسِ تلویزیون دیجیتال یا همان دیجیتال باکس متفاوت است (هم از لحاظ فناوری و هم از لحاظ خدماتی که ارائه می‌دهد). ست‌تاپ‌باکسِ تلویزیون دیجیتال یا گیرنده زمینی دیجیتال (DVB-T STB) دستگاهي است كه سيگنال تلويزيون ديجيتال را از طريق آنتن دريافت نموده و صرفاً برای دریافت شبکه‌های تلویزیونی دیجیتال در گیرنده های تلویزیون ساخته شده است. در حالی که دستگاه آی‌پی‌مدیا باکس، برای دریافت محتوای چندرسانه‌ای از طریق بستر اینترنت طراحی شده و رسانه‌های متنوعی را بر روی گیرنده های تلویزیون ارائه می‌دهد.

نرم‌افزار ویندوزی آی‌سیما چیست و چگونه می‌توان آن را تهیه کرد؟
نرم‌افزار ویندوزی آی‌سیما (ipMedia – Soft Client) برای دریافت سامانه‌ی ارم در کامپیوترهای شخصی طراحی شده و پس از نصب، خدمات آی‌سیما را بدون نیاز به تلویزیون و دستگاه آی‌پی‌مدیا باکس، بر روی کامپیوتر شما عرضه می‌کند. نرم‌افزار آی‌پی‌مدیا در آینده از طریق همین‌ وبسایت قابل دریافت خواهد بود. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید با 1535 تماس بگیرید
دسترسی به اینترنت از طریق آی‌سیما چگونه است؟
اینترنتی که روی آی‌سیما عرضه می‌شود همان سرویس اینترنتی است که شما از طریق مخابرات یا دیگر شرکتهای ارائه خدمات ای‌دی‌اس‌ال خریداری کرده‌اید. با این تفاوت که به کمک دستگاه STB ما، می‌توانید اینترنت را بر روی تلویزیون خود داشته باشید.
آیا سرعت سرویس اینترنت ADSL بر کیفیت خدمات آی‌سیما مؤثر است؟
آی‌سیما از مسیر مستقلی استفاده می‌کند که از سرعت 2 الی 4 مگابایت بر ثانیه برای انتقال داده های خود بهره می‌برد. سرعت سرویس اینترنت ای‌دی‌اس‌ال شما فقط روی امکاناتی که نیاز به اینترنت دارند تأثیر دارد و ارتباطی با سایر خدماتی که آی‌سیما ارائه می‌دهد ندارد.
اتصال مودم ADSL به دستگاه آی‌پی‌مدیا باکس از طریق چه درگاهی است؟
اتصال مودم ای‌دی‌اس‌ال به دستگاه STB آی‌سیما و یا کامپیوتر از طریق درگاه اتنرنت (Ethernet) صورت می‌گیرد.
دی‌اس‌ال (DSL) به چه معناست؟
دی‌اس‌ال (Digital Subscriber Line) به معنای خط دیجیتال مشترک است که با استفاده از خطوط تلفن معمولی می‌توان از این تکنولوژی استفاده کرد. ارتباط DSL از طریق سیم تلفن شما برقرار می‌شود بدون این که اختلالی در ارتباطات تلفنی به وجود آید.
آیا در هنگام استفاده از خدمات آی‌سیما ، از حجم اینترنت ADSL شما کاسته می‌شود؟
خیر. آی‌سیما ازمسیر متفاوتی در بستر مخابراتی استفاده می‌کند و ارتباطی با سرویس اینترنتی شما که از شرکت مخابرات ایران و یا از دیگر شرکتهای سرویس دهنده اینترنت، خریداری کرده‌اید ندارد. بنابراین وقتی با STB ما از آی‌سیما استفاده می‌کنید از ترافیک اینترنت شما کاسته نمی‌شود.
اصطلاح رانژه شدن خط از طرف مخابرات به چه معناست؟
رانژه کردن خط تغيير مسير زوج سيم تلفن منزل مشترک در MDF مخابرات است که باعث مي‌شود کابل تلفن مشترک امکان دريافت اينترنت را در کنار مکالمات صوتي داشته باشد. بنابراین قابلیت ارایه‌ی سرویس ای‌دی‌اس‌ال و سرویس سامانه‌ی ارم را داراست. قبل از این که بتوانید از خط تلفن خود برای دریافت سامانه‌ی ارم استفاده کنید باید این خط از طرف مخابرات رانژه شود.
مدیریت حقوق دیجیتال (DRM) چیست؟
اصطلاح DRM مخفف Digital Rights Management می باشد و سیستمی است برای حفاظت از حق کپی‌رایت داده‌های موجود در رسانه‌های دیجیتال. یکی از مهمترین مزیّت‌های آی‌پی‌مدیا، DRM مناسب آن است که باعث می‌شود آثار تولیدکنندگان و صاحبین محتوا به صورت امن و با رعایت حقوق مؤلف به مخاطب عرضه شود.
آیا برای استفاده از سامانه‌ی ارم نیاز به اینترنت ADSL می‌باشد؟
خیر. سامانه‌ی ارم از سرویس دی‌اس‌ال (Digital Subscriber Line) استفاده می‌کند و لزوماً برای ارائه خدمات خود نیازی به اینترنت ندارد. در واقع سامانه‌ی ارم از بستر مستقلی استفاده می‌کند که از سرعت 2 الی 4 مگابایت بر ثانیه برای انتقال داده های خود بهره می‌برد.
نحوه تهیه آی‌سیما چگونه است و هزینه آی‌پی‌مدیا باکس به چه صورت است؟
جهت تهیه آی‌سیما ابتدا نیاز به ثبت نام از طریق پورتال های اینترنتی، تلفن و یا نمایندگی های فروش که متعاقبا از طریق همین وب سایت اعلام خواهد شد، می‌باشد. هزینه آی‌پی‌مدیا باکس و نحوه پرداخت نیز از همین طریق اعلام می‌شود. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید با شماره 1535 تماس بگیرید.
آیا استفاده از تمام خدمات آی‌سیما نیازمند صرف هزینه است؟
پس از تهیه آی‌سیما امکان استفاده از بخش‌های زیادی از سرویس های آی‌سیما با پرداخت هزینه اشتراک برقرار می‌شود اما استفاده از بخشی از امکانات این سامانه مستلزم پرداخت هزینه ‌است. این امکانات شامل استفاده از محتواهایی ست که توسط صاحبین محتوا، برای فروش در سامانه آی‌سیما قرار گرفته است.

معرفی آی‌سیما

«توسعه سامانه بهنگام غدیـر» نخستین شرکتی ا‌ست که برای ارایه‌ شبکه‌های تلویزیونی و رادیویی ایران (IPTV)، قراردادی رسمی را با شرکت سروش رسانه (به نمایندگی از سازمان صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران)، عقد نموده است. راه‌حل فنی ارایه‌ی این سرویس با استفاده از شرکت‌های دانش بنیان داخلی و شرکت‌های معتبر خارجی تهیه شده‌ است و آی‌سیما در ارایه خدمات از هردو پلتفرم ایرانی و خارجی خود بهره می‌برد. آرشیو آی‌سیما، مجموعه‌ی بی‌نظیری از هزاران فیلم سینمایی، سریال، موسیقی و ویدئوهای متنوعی با موضوعات آموزشی، سرگرمی و ... است..

عضویت در خـبرنامه

با عضویت در خبرنامه آی‌سیما ، از جدیدترین و تازه ترین اخبار، مقالات، فیلم ها و محصولات ما زودتر از همه آگاه شوید.